EuroWeek

Jesteś tu: » Strona główna » EuroWeek

EuroWeek

W pierwszym tygodniu września 40-osobowa grupa uczniów z klas IV-VIII, pod opieką pani Klaudii Kierońskiej i pani Katarzyny Kaczor, po raz drugi wzięła udział w projekcie edukacyjnym EuroWeek – Szkoła Liderów współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+. 

Podczas kilkudniowego pobytu na Ziemi Kłodzkiej, najpierw w willi ,,Elysium" w Lądku-Zdroju a następnie w ośrodku ,,Wolność" w Dusznikach-Zdrój, uczestnicy obozu poznali ideę międzynarodowego wolontariatu, mieli szansę doskonalić praktyczne umiejętności językowe, ale przede wszystkim bardzo aktywnie i w wyjątkowo sympatycznej atmosferze spędzić czas bawiąc się i ucząc pod okiem lektorów języka angielskiego z: Kanady, Brazylii, Ugandy, Peru, Filipin, Łotwy, Bali, Afryki, Anglii, Indii. Młodzi ludzie, którzy przyjeżdżają do Polski z całego świata jako wolontariusze, dzielą się doświadczeniem, prezentują tradycje i kulturę swoich krajów. Z entuzjazmem i otwartością pokazują, że praca dla innych może nieść satysfakcję i radość. 
Część zajęć językowych odbyła się w połączeniu z innymi szkołami z pobliskich ośrodków. Obóz przepełniony był zabawami integracyjnymi, prezentacjami, występami uczniów oraz wolontariuszy. Pracując w grupach „budowaliśmy” własne idealne państwa, projektowaliśmy stroje, uczyliśmy się narodowych tańców... Podczas warsztatów „Talent Show” chłopcy pokazali bardzo zabawny kabaret, dziewczynki śpiewały i tańczyły. Starsze grupy odgrywały sceny z horrorów i komedii, inni tworzyli zabawne reklamy popularnych produktów i wykonywali magiczne sztuczki a wszystko to w połączeniu z nauką języka angielskiego. W trakcie pobytu znaleźliśmy też czas na spacery po Lądku-Zdroju, Dusznikach-Zdrój, pijalniach wód, zrobienie wspólnych zdjęć przy źródełku „Marianna” i na tle uzdrowiska ,,Wojciech". Pobyt zakończył się rozdaniem certyfikatów oraz pozowaniem do wielu wspólnych zdjęć z wolontariuszami. 
Po oficjalnym zakończeniu obozu zorganizowaliśmy ognisko z pysznymi kiełbaskami i przekąskami. 
Szybko minęły dni fascynujących spotkań z obcokrajowcami. Co pozostanie? Na pewno miłe wspomnienia, wiedza o różnych krajach i kulturach, doświadczenie w pracy zespołowej, nowe przyjaźnie i przede wszystkim umiejętność zastosowania poznanych słów i zwrotów z języka angielskiego w praktyce. 
Mamy nadzieję, że uczniowie jeszcze długo będą wspominać ten wyjazd.