BIBLIOTEKA

Jesteś tu: » Strona główna » BIBLIOTEKA

                                                                               

 

         

Wszyscy uczniowie naszej szkoły znają drogę do biblioteki: jedni, ponieważ muszą przeczytać lekturę, drudzy wypożyczyć książkę, inni wpadają codziennie, bo biblioteka i książki są dla nich jak magnes.

Sporą rzeszę takich czytelników tworzą pierwszoklasiści. Buszując wśród półek z kolorowymi bajkami wybierają sobie przyjaciół, którzy urozmaicają, ubogacają dzieciństwo, pomagają w mozolnym procesie budowania sukcesu szkolnego. Warto naszych młodych podopiecznych wspierać, akcentując znaczenie książki jako środka spełniającego wielorakie oczekiwania i potrzeby młodego człowieka. „Pasowanie na czytelnika” jest symbolem pewnego awansu, dołączenia do grona ludzi, dla których książka jest przyjemnością i drogowskazem w życiu.

PASOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ NA CZYTELNIKA SZKOLNEJ BIBLIOTEKI
czytaj więcej

W bieżącym roku szkolnym realizowany jest w naszej szkole rządowy program „Książki naszych marzeń”.  W ramach programu zostały zakupione do szkolnej biblioteki książki na kwotę 1650 zł. Na realizację zakupu gmina Koszyce zapewniła wkład własny, który wyniósł 20 % otrzymanej kwoty. Głównym celem programu jest promocja czytelnictwa wśród dzieci oraz rozwijanie ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych.

czytaj więcej
czytaj więcej
czytaj więcej


W szkolnym konkursie czytelniczym, który odbył się 13 grudnia, wzięło udział 12 uczniów z klas III-VI. Poszczególne klasy reprezentowały osoby, które uzyskały najwięcej punktów z I etapu klasowego. Wyniki etapu szkolnego przedstawiają się następująco:

czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 |